Kavárna Slávia

Denní menu

Dnešní polední menu zde

Aktuality

Mělnický chřest v kavárně Slavia

...více...

Máme pro Vás nové jarní menu plné chřestu z Mělníka. Přijďte ochutnat a dopřejte tělu jarní očistu!

Příloha:

Polední menu 14.4. - 18.4. 2014

...více...

Polední menu 14.4. - 18.4. 2014 V příloze je nabídka na celý týden. Tata nabídka je denně rozšířena o tři pokrmy. Vždy u nás najdete minimálně jedno vegetariánské jídlo.

Příloha:

Velikonoční MENU

...více...

Máme pro Vás speciální Velikonoční Menu plné velikonočních dobrot. Přijďte ochutnat! V pondělí 21. 4. 2014 je otevřeno od 9. Budeme se moc těšit.

Služby

  • pronájem kavárny (sálů)
  • promoce a oslavy narozenin
  • skupinové rezervace
  • společenské akce
  • každý večer pianista k vašemu poslechu

Představuje se Kavárna Slavia

O nás

Jsme tradiční kavárna v srdci historické Prahy. Podáváme českou ale i mezinárodní kuchyni. Na lístku nám nechybí salátové, rybí a masové speciality, které si včetně snídaňového menu můžete objednat již od 8 hodin ráno, kdy se Vám kavárna Slavia otvírá.

Jsme si vědomi historie, která nás ze všech stran obklopuje. Národní divadlo, Karlův most i Pražský hrad. To vše je možné vidět přímo od stolu se šálkem horké kávy ale i sklenkou kvalitního vína.

S úctou k tradičnímu provozu kavárny Slavia nabízíme tento exkluzivní prostor, pro konání různých společenských akcí. Vyhovíme i těm nejnáročnějším klientům. Naše kapacita je 680 osob z toho 450 míst k sezení při propojení všech provozů kavárny Slavia, restaurantu Parnas, Divadelní restaurace a PUB and MUSIC CLUB u Lažanských.

Každý den se na Vás těší náš profesionální klavírista, který pro Vás hraje živě vždy od 17 do 23 hodin. Pravě s tímto programem se stáváme raritou.

...více...

Jsme rádi, že i Vy nám pomáháte vytvářet atmosféru „kavárny domácí pohody“ a necháte „zelený přelud“ obrazu Pijáka absintu přisednout na Váš stůl.

Přijměte srdečné pozvání a zařaďte se po boku osobností!

Jiří Kolář tu psal básně!
Jiří Grossmann povídky!
Jaroslav Seifert tu psal básně!
Jan Zrzavý sbíral inspirace!
Jiří Šlitr skládal písně!
Jiří Krampol tu píše scénáře.
Václav Havel tu sbíral sílu a energii!
Viktor Oliva namaloval pro nás "Pijáka Absintu"!

Že by to byl trošku i náš "šálek kávy"? Víme, že prostředí se nenajíte ani nenapijete, ale jsme přesvědčeni, že dobré prostředí a atmosféra Velké kavárny Slavia jsou příčinou toho, proč do naší kavárny chodí tolik zajímavých a slavných lidí.

Na Národní třídě jsme číslo jedna, a to nejenom adresně. Poloha na rozhraní vltavského nábřeží a Národní třídy umožňuje z oken Velké kavárny Slavia sledovat českou historii. Tím nemyslíme jen výhled na Národní divadlo, Karlův most a Hradčany. Kolem našich oken historie dokonce přímo kráčí (někdy i pluje na loďkách, např. za minulé povodně). Ze stejných oken bylo možné sledovat dne 16. května 1868 položení základního stavebního kamene k Národnímu divadlu, 21. září 1937 zde procházel pohřební průvod prezidenta T. G. Masaryka, 17. listopadu 1989 kolem nás šel průvod studentů začínající sametové revoluce. Seznam našich hostů je jako "kdo je kdo" osobností ze všech sfér života.

Ti všichni přispívají k neopakovatelnému "Duchu" Velké kavárny Slavia.

Zařaďte se po boku osobností!

Naše "káva" VÁM určitě zachutná!

Fotogalerie